top of page
Image by Allyson Beaucourt

Produkcja prozdrowotnego oleju

Produkt "Kropla Zdrowia" jest efektem badań prowadzonych od wielu lat w Instytucie Agrofizyki PAN w Lublinie we współpracy z Zakładami Tłuszczowymi. 

Tłoczenie naszego oleju wyróżnia się ścisłym reżimem technologicznym, z czego wynika najwyższa jakość oraz właściwości prozdrowotne produktu.

Ekologiczne warunki uprawy zbioru, przechowywania oraz suszenia nasion, zapewniają idealną czystość mikrobiologiczną i chemiczną, dzięki czemu nasze produkty nie zawierają toksycznych WWA (wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych).

Olej "Kropla Zdrowia" oprócz dużych ilości, pożądanego w diecie kwasu Omega -3, zawiera odpowiednie jego proporcje do kwasu Omega -6, co ma decydujący wpływ na spadek cholesterolu oraz jego właściwe proporcje tzw. cholesterolu "złego" (LDL) do "dobrego" (HDL).


Warunki tłoczenia zapewniają także ponadprzeciętnie dużą ilość antyoksydantów, neutralizujących wolne rodniki oraz substancji bioaktywnie czynnych - antyutleniaczy:

- tokoferole,

- sterole

- karotenoidy.


Co więcej, jest to produkt bogaty  w sterole, tokoferole, beta karoten, luteinę oraz zeaksantynę.

Ze względu na wszystkie te właściwości "Kropla Zdrowia" wykazuje

działanie antymutagenne i antynowotworowe, a tym samym należy do najbardziej wartościowych tłuszczów roślinnych dostępnych na rynku.

Image by Allyson Beaucourt
bottom of page